Jaka lampa ostrzegawcza do John Deere?

Stosowanie kogutów w maszynach rolniczych nie ma ściśle określonych przepisów i nikt tak naprawdę nie wie, jak dokładnie powinniśmy je stosować. Najczęściej jednak skorzystamy z lamp ostrzegawczych, gdy poruszamy się ciągnikiem po drodze publicznej i możemy stwarzać utrudnienia w ruchu, bądź podczas zagrożenia w ruchu ulicznym. Na przykład, gdy włączamy się do ruchu ciągnikiem John Deere z opryskiwaczem. Świadczy to o potencjalnym niebezpieczeństwie zawartości opryskiwacza, wtedy należy stosować „koguta” w celu ostrzeżenia innych kierowców poruszających się po drodze. Przez takie działanie zwiększamy bezpieczeństwo innych kierowców.

Jaka lampa ostrzegawcza do John Deere?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów lamp ostrzegawczych. Coraz częściej można spotkać lampy LED oraz zamienniki, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoszczędzić, nie tracąc na jakości. Jeśli jesteś właścicielem maszyny John Deere i szukasz lampy ostrzegawczej to w katalogu części, pewnie znajdziesz numer: AZ101891. Jest to najczęściej występująca lampa ostrzegawcza w maszynach tej serii. Na pierwszy montaż przychodzi Lampa renomowanej marki Hella, którą znajdziesz w ofercie sklepu agroJD: Lampa ostrzegawcza John Deere AZ101891. Oczywiście jak przystało na sklep agroJD, znajdziesz tu również zamiennik do powyżej lampy, które znajdziesz klikając w LINK. A może mamy tutaj fanów oświetlenia LED? Warto się wtedy przyjrzeć Lampie ostrzegawczej LED.

Jak zamontować „koguta” na maszynie.

Montaż koguta jest bardzo prosty, jeśli już mamy przygotowany odpowiedni uchwyt. W innym przypadku oczywiście taki uchwyt będzie trzeba dokupić. Tutaj sprawa nie jest taka prosta jak przy lampie ostrzegawczej. Występuje wiele rodzajów uchwytów, dlatego warto sprawdzić w katalogu części do John Deere jaki uchwyt pasuje do Twojego jelonka lub można również skontaktować się ze specjalistami z agroJD w celu doboru odpowiedniego uchwytu. Najczęstszym uchwytem jest ten o numerach: AL157850 który pasuje do serii: 5020, 5R, 5M, 6MC, 6M, 6000, 6010, 6010SE, 6020, 6020SE, 6030, 6030 Premium, 7030 Premium. Jeśli posiadasz te modele to właśnie taki uchwyt potrzebujesz ?. Warto również wspomnieć, że nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować 2 koguty. Trzeba wtedy zwrócić szczególną uwagę na to, że w niektórych modelach występują prawe i lewe uchwyty.

Koszt takiego zestawu Lampa + uchwyt to średnio wydatek ok 300zł (w zależności którą lampę wybierzemy), a dzięki takiemu zestawowi możemy poruszać się ciągnikiem po drogach publicznych oraz przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo na drodze ostrzegając innych kierowców pomarańczowym światłem obrotowym.

Może Cię również zainteresować:

Żniwa tuż tuż!

Czas żniw zbliża się wielkimi krokami! Skoro nadchodzi pora na zbieranie plonów, warto być przygotowanym na wszelkie wyzwania, które mogą pojawić się podczas tego intensywnego

Więcej »