Przewodnik po częściach do John Deere 6400: Dbaj o swój ciągnik już dziś

Dziś chcielibyśmy skupić się na jednym z niezawodnych modeli ciągników, a mianowicie John Deere 6400. To urządzenie, które zdobyło uznanie dzięki swojej wydajności i solidności. Postanowiliśmy przygotować dla was przewodnik, który pomoże wam utrzymać ten model w doskonałej kondycji, korzystając z odpowiednich części z numerami katalogowymi.

Ciągnik 6400, produkowany w latach 1992-1997, to maszyna z wydajnym silnikiem o pojemności 4,5 litra i mocy 100 koni mechanicznych.

Rozpoczynamy od ważnej kwestii – skrzyni biegów. Choć nie ma czegoś takiego jak całkowicie awaryjna maszyna, skrzynie biegów tego modelu uchodzą za wyjątkowo niezawodne, a koszty ich naprawy nie obciążają zbytnio portfela. Warto także zaznaczyć, że ciągnik jest wyposażony w zwykłą pompę rotacyjną, co oznacza niskie koszty wymiany wtryskiwaczy (RE38087).

Przechodząc do części eksploatacyjnych, kluczowe są filtry. Dla przykładu, filtr oleju silnika wymaga wymiany co 250 godzin lub raz w roku, a numer katalogowy to T19044. Natomiast filtr paliwa z numerem katalogowym RE62419 zalecamy wymieniać co 500 godzin lub raz w roku. Filtry powietrza silnika (AL78223 oraz AL78224) powinny być wymieniane co 1500 godzin lub raz na dwa lata. W przypadku filtrów powietrza proponujemy zamienniki od renomowanych firm, takich jak MANN.

Jeśli mowa o filtrach skrzyni biegów (AL21066) oraz filtrze hydrauliki (AL233526), to ich wymiana powinna odbywać się co 750 godzin lub raz na dwa lata. Warto pamiętać, że te dwa filtry pracują na tym samym oleju. Jeśli idzie o olej, to w naszej ofercie znajdziecie zamienniki cenionych producentów, takich jak Q8 czy Orlen Oil.

Lampy również odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu ciągnika. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje lamp, zarówno tradycyjne, jak i ledowe. Numer katalogowy to AL75338 są dostępne na naszej stronie, aby ułatwić wam wybór.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziesz jeszcze więcej informacji na temat modelu John Deere 6400, a także mnóstwo innych materiałów, w których staramy się pomagać. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i porad, które pozwolą ci cieszyć się długotrwałą wydajnością i niezawodnością twojego ciągnika.

Na zakończenie, chcielibyśmy was serdecznie zaprosić do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod tym wpisem. Czy nasz przewodnik okazał się przydatny? A może macie sugestie dotyczące tematów, które chcielibyście zobaczyć w przyszłych artykułach? Jesteśmy tu, aby służyć pomocą i dostarczyć najlepszych rozwiązań dla waszych potrzeb.

Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnym wpisie na naszym blogu!

Pozdrawiamy!

Może Cię również zainteresować:

Żniwa tuż tuż!

Czas żniw zbliża się wielkimi krokami! Skoro nadchodzi pora na zbieranie plonów, warto być przygotowanym na wszelkie wyzwania, które mogą pojawić się podczas tego intensywnego

Więcej »